Masaż Yoni

TŁO HISTORYCZNE

Yoni (wymawiane jo-ni) to pochądzące z sanskrytu słowo odnoszące się do vaginy, które w luźnym tłumaczeniu oznacza "Świętą przestrzeń" lub "Świątynię". Jego znaczenie i użycie jest alternatywą dla zachodnich i europejskich określeń na żeńskie genitalia (np. w ang.: Pussy, Cunt, Twat, etc.; w pol.: cipka, piczka, pizda, etc. - które mają znaczenie mniej lub bardziej wulgarne). W Tantrze słowo Yoni jest używane jedynie jeśli wiąże się z miłością i szacunkiem.

Głownym celem Masażu Yoni jest wprowadzenie kobiety w stan głębokiego rozluźnienia poprzedząjący wielkie uniesienie i ekstazę, którš daje ta technika. Masaż Yoni może być również stosowany jako pewna forma bezpiecznego sexu (jeśli używane są latexowe rękawiczki) oraz podstawa do zbudowania zaufowania i intymności pomiędzy partnerami. Niektórzy masażyści używają go jako terapii mającej na celu zniesienie blokad oraz zachamowań.

Należy zaznaczyć, że priorytetem Masażu Yoni NIE JEST doprowadzenie kobiety do orgazmu, który jest w tym przypadku częstym i porządanym efektem ubocznym. Główną ideą tej techniki jest masaż Yoni (waginy). Z takim podejścime obydwoje biorący w nim udział - masażysta oraz partnerka - mogą się zrelaksować i nie przejmowć się dążeniem do konkretnego celu. Jeśli orgazm wystąpi to jest silniejszy niż zwykle i daje więcej satysfakcji i przyjemności. Nie jest przykazane, że orgazm musi się pojawić - równie dobrze może wogóle nie wystąpić. Podejście partnera pełniącego rolę masażysty powinno być takie, że nie oczekuje niczego w zamian. Radość sprawia mu to, że może dać swojej partnerce odrobinę przyjemności i odprężenia. Oczywiście dodatkowe formy aktywności sexualnej nie są zabronione, ale powinny się pojawić jako inicjatywa ze strony partnerki a nie być na niej wymuszone. Takie podejście pozwoli zbudować niezwykłe zaufanie i poziom intymności pomiędzy partnerami i poszerzy ich seksualne horyzonty.

PRZYGOTOWANIE

Kąpiel jest zawsze pomocna w tego typu aktywności, ponieważ pomaga się zrelaksować i odprężyć obojgu. Wszystko powinno się odbywać w cichym, przytulnym miejscu. W tle może lecieć cicha, spokojna muzyka. Dla podniesienia mistyczności można zapalić świece i rozstawić je w pomieszczeniu. Wszystko co spowoduje większy spokój i rozluźnienie jest porządane. Nie pospieszajcie siebie nawzajem. Wszystko róbcie spokojnie i bez pośpiechu. Zalecane jest w czasię całej czynności mieć pusty żołądek (w wyniku tego jelita również będą opróżnione), ponieważ niepotrzebne korzystanie z łazienki w czasie całego procesu będzie tylko rozpraszać i przeszkadzać.

Nawiąż kontakt ze swoją partnerką poprzez przytulenie jej, trzymanie w ramionach, długi kontakt wzrokowy lub cokolwiek innego co pozwoli wam się porozumieć i powoli zacząć odprężać.

TECHNIKA

Kobieta powinna leżeć na plecach z poduszką podłożoną pod głową żeby móc widzieć swoje genitalia oraz partnera. Umieść drugą poduszkę owiniętą w ręcznik pod jej biodrami. Nogi powinny być rozchylone, z kolanami wysuniętymi na zewnątrz i znajdować się jak najbliżej ziemi. Dobrze jest przygotować kilka poduszek i podłożyć je pod kolana jeśli partnerka nie może dotknąć nimi ziemi lub taka pozycja sprawia jej nieprzyjemność. Wtedy należy dostować do potrzeb wysokość na jakiej będą znajdować się kolana. Celem takiej pozycji jest zwiększenie dostępności do genitaliów.

Partner siedzi w siadzie skrzyżnym pomiędzy nogami partnerki. Jeśli jest mu niewygodnie to może uśiąść na podzuszce lub kocu. Taka pozycja umożlwia pełny dostęp do Yoni oraz pozostałych cześći ciała. Zanim dojdzie do kontaktu fizycznego obydwoje pownniście oddychać głęboko i spokojnie żeby rozluźnic ciało i umysł. Nie chodzi o żadną hipperwentylację, ale utrzymanie spokojnego, równego oddechu. Należy o tym pamiętać również podczas masażu.

Rozpocznij masaż od nóg, brzucha, ud, piersi, etc., aby możlwie jak najbardziej rozluźnić partnerkę i przygotować ją do masażu Yoni.

Rozlej niewielką ilość wyoskiej jakości olejku lub oliwki na na szczycie Yoni. Wylej tylko tyle żeby mogło powoli powli spływać spływać wzdłóż warg sromowych i pokrywać zewnętrzną część Yoni (w tym celu powstało wiele specjalnym olejków, które można dostać w wielu sexshopach. Jednym z nich jest "Yoni Play" produkowany przez firmę "Looking Good Enterprise").

Rozpcznij masowanie gornej części waginy oraz warg sromowych. Spędź przy tym trochę czasu i nie śpiesz się. Rozluźnij się i skoncentruj na wykonywaniu masażu. Delikatnie ściśnij wargi sromowe kciukiem i palcem wskazującym, a następnie przejedź palacami wzdłóż całej długości warg. Zrób to samo z wewnętrzną częścią warg Yoni.

Partnerka może masować sobie piersi lub po prostu skoncentrować się na głebokim oddechu i odbieraniu wrażeń zmysłowych pochodzących z masażu. Bardzo pomocne jest utrzymywanie kontaktu wzrokowego pomiędzy obojgiem parterów. Partnerka może dawać wskazówki partnerowi na temat zwiększeni/zmniejszenia ucisku, intensywności, głębokości, etc.. Ograniczcie rozmowy do minimum i skoncentrujcie się na odbieraniu odczuć. Za dużo wypowiedzianych słów może doprowadzić do lekkiego napięcia lub frustracji. Lepiej skoncetrować się na kontakcie fizycznym.

Deliktanie pogładź łechtaczkę ruchami okrężnymi zgodnymi z ruchem wskazóek zegara, po czym w odwrotnym kierunku.

Delikatnie ściśnij ją kciukiem i palcem wskazującym. Wykonuj wszystko w formie masażu. Nie staraj się doprowadzić partnerki do szczytowania. Będzie ona niewątpliwe bardzo podniecona, ale mimo to przypominaj jej żeby oddychała spokojnie i głęboko.

Powoli i z wielką uwagą umieść palec środkowy prawe dłoni w Yoni. Bardzo delikatnie wykonuj ruchy i masuj wewnętrzną część Yoni. Skoncentruj się, bądź delikatny. Kontroluj głębokość, prędkość i intensyność.

Pamiętaj, że to jest masaż. Mając dłoń zwróconą wnętrzem do siebie, a palec środkowy umieszczony w Yoni delikatnie i powoli zegnij go wykonując gest "podejdź tu" lub po prostu zegnij nadgarstek unosząc jednocześnie palec środkowy ku górze. W ten sposób natrafisz na miękką i nierówną, wybrzuszoną tkankę, zaraz pod kością ogonową i tuż za łechtaczką. To jest zwany potocznie "punkt G" lub w Tantrze - święty punkt. Ponownie zmieniaj nacisk, prędkość oraz sposób wykonywania ruchów. Mogą to być ruchy poprzeczne, posuwiste, okrężne, etc. Możesz również wsunąć drugi palec - sredeczny. Większość kobiet nie powinno mieć z tym problemu i będą poddawać się takiej stymulacji. Mimo to możesz skonultować z partnerką, czy nie ma nic przeciwko. Skoncentruj się i bądź bardzo delikatny. Możesz użyć kciuka prawej dłoni do stymulacji łechtaczki. W tym momencie istnieje możliwość dodatkowe stymulacji poprzez umieszczenie małego palca prawe dłoni w odbycie partnerki. Nie wykonuj jednak tego bez uprzedniej konsultacji na ten temat z nią samą. Nie umieszczaj poźniej małego palca w vaginie jeśli uprzednio znadjdował się on w odbycie partnerki. W Tantrze jest powiedziane, że umieszczając mały palec w odbycie, wskazujący i środkowy w vaginie, a kciuk na łechtaczce "trzymasz w ręku jedną z największych tajemnic wszechświata".

Pewenie zastanawiasz się co w ciągu tego całego czasu dzieje się z twoją lewą ręką? Możesz jej używać do masowania piersi, brzucha lub łechtaczki. Jeśli wybrałeś ostatnią opcję dobrze jest używać kciuka wykonując systematyczne ruchy w góre i w dół, a resztą dłoni gładząc/masując zewnętrzną część Yoni. Podwójna stymulacja (obydwoma rękoma) dostarczy twojej partnerce znacznie więcej przyjemności i doznań. Nie polecam używać lewej ręki do stymulacji włąsnych genitaliów, ponieważ może to spowodować skoncetrowanie się na własnej przyjemności a nie dawaniu jej partnerce. Pamiętaj, że ten masaż jest specjalnie dla niej i pochodzące z niego dozaniania mają oprócz charakteru fizycznego - rónież psychiczny. Kontynuuj masaż zmieniając prędkość, nacisk oraz kierunki. Oddychaj głęboko i staraj się utrzymywać kontakt wzrokowy z partnerką. Może być tak, że zobaczysz w jej oczach wielkie podniecenie a nawet łzy. Kontynuuj, oddychaj głęboko i dalej bądź delikatny. Wiele kobiet zostało skrzywdzonych podczas komtaktów sexualnych, co spowodawało u nich blokady. Dawanie, okazywanie miłosći i troska wykazywana przez partnera mogą wiele dla niej znaczyć i spowodować poprawę na tym punkcie.

Jeśli twoja partnerka dojdzie do orgazmu, każ jej oddychać głęboko i cały czas kontynuuj masaż jeśli tylko tego chce. W ten sposób może wystąpić więcej orgazmów, każdy o zwiększonej intensywności. W Tantrze nazywa się to "ujeżdżanie fali". Wiele kobiet może nauczyć się doświadczania wielokrotnych orgazmów za pomocą masażu Yoni.

Kontynuuj masaż dopóki twoja partnerka nie powie ci żebyś zaprzsetał. Bardzo powoli, delikatnie i z wielkim respektem odsuń rękę. Pozwól jej po prostu leżeć i rozkoszować się uniesieniem, które ją ogarnęó po masażu. Przytelenie lub objęcie jest bardzo wskazane. Jak tylko opanujesz masaż Yoni z wielką precyzją twoje życie sexualne wzniesie się na wyższe poziomy i nauczysz się jak dawać najwięcej radości swojej partnerce.